Menu Zamknij

Mamy wspaniałe wieści!

Z przyjemnością informujemy, że od nowego roku szkolnego nasz nowy dom będzie znajdować się na granicy Wielkopolskiego Parku Narodowego w Wirach, przy ul. Szreniawskiej w pięknym i nietuzinkowym budynku szkolnym.

Położenie szkoły idealnie wpisuje się w założenia pedagogiki waldorfskiej – jest blisko natury, do tego oferuje przestronne sale do pracy. Miejsce, które daje ogromne nowe możliwości dla edukacji prowadzonej niemalże na co dzień w terenie i na (prawdziwie) świeżym powietrzu. Miejsce z boiskami i placem zabaw dla najmłodszych, przestrzenią wokół szkoły oraz własną salą gimnastyczną.

Szkoła mieści się poza miastem, ale będzie można tam dotrzeć za pomocą wielu rodzajów transportu – autobusem szkolnym z Wildy, autobusem publicznym z Górczyna i Dębca, pociągiem podmiejskim z Dworca Głównego, Dębca, Lubonia, rowerem, hulajnogą.

Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie stwarza to miejsce - jego przestrzenią, jakiej nigdy wcześniej nie mieliśmy do dyspozycji.

Budynek dzięki nam ożyje - będziemy mogli wrócić do naszych tradycyjnych wydarzeń – Świąt Szkolnych, Kiermaszy i zajęć popołudniowych, (nie tylko dla uczniów), rodzinnych rajdów pieszych i rowerowych. Myślimy o stworzeniu tam swoistego centrum nauki, sztuki użytkowej i zdrowego życia – aktywności ruchowej i żywienia.

W programie pojawi się wiele zajęć na świeżym powietrzu związanych edukacją leśną i ekologiczną. Czas spędzony w Wirach planujemy, przy udziale rodziców, wykorzystać maksymalnie, uczynić z niego całożyciową przygodę, stworzyć niepowtarzalny świat w nurcie waldorfskim dla wszystkich uczniów tak Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego jak i najmłodszych, naszych przedszkolaków.

W ciągu najpóźniej dwóch lat planujemy wyremontowanie budynku szkolnego przy ul. Krzyżowej i nasz świat przeniesiemy znów do Poznania – taki jest plan. A może będziemy zabiegać o dwie szkoły?

Póki co zachęcamy wszystkich do odwiedzenia nowego miejsca i obejrzenia go z zewnątrz – tam naprawdę warto być!

Zachęcamy też nowych uczniów do nowej szkoły, dzwońcie, pytajcie, zaglądajcie.

Więcej zdjęć zostanie opublikowanych wkrótce.

Będziemy w kontakcie!

Skip to content