Menu Zamknij

Przypominamy, że nadal trwa rekrutacja do pierwszej klasy liceum, które powstało z przekształcenia naszego gimnazjum!

Liceum reprezentować będzie profil językowo-artystyczny, zatem potencjalni uczniowie brać będą udział w zajęciach z m.in. rysunku, malarstwa, rzeźby w drewnie czy pracy z gliną, w warsztatach teatralnych, zajęciach tanecznych oraz innych, uwzględniających zainteresowania naszych uczniów – w każdym semestrze koncentrować się będziemy na innym rodzaju aktywności. Stałym elementem planu lekcji będą próby chóru. Więcej miejsca zajmować będą języki – angielski oraz niemiecki/hiszpański (możliwość wyboru tego drugiego uzależniona będzie od ilości osób w klasie), poszerzona jest także oferta godzinowa w zakresie języka polskiego oraz matematyki, a zatem przedmiotów obowiązkowych na egzaminie maturalnym.

Nasza szkoła jest miejscem dla młodzieży poszukującej swojego miejsca w świecie, młodzieży wrażliwej, która nie wpisuje się w schematy i źle czuje wobec nieustającej rywalizacji w innych szkołach. Oferujemy rodzinną atmosferę szkoły waldorfskiej, indywidualne podejście do każdego ucznia, otwartość, zrozumienie i gotowość do podejmowania dialogu, ale przede wszystkim solidne wykształcenie. Każdy uczeń i każda uczennica, z zaangażowaniem i odpowiedzialnością podchodzący do kwestii nauki i dążący do zdobycia wiedzy, otrzyma od nas wszelkie niezbędne środki, aby móc zdobyć potrzebne umiejętności. Potwierdzają to wyniki (w każdym przypadku powyżej średniej) uzyskiwane przez naszych absolwentów zarówno na testach gimnazjalnych, jak i egzaminie ósmoklasisty. W zakresie języka obcego średnia była o ponad 20% wyższa zarówno od wielkopolskiej, jak i ogólnokrajowej.

Skip to content