Menu Zamknij

Kiermasz świąteczny – podsumowanie

Drodzy Rodzice,

Długo przygotowywaliśmy się do Kiermaszu Świątecznego. W piątek wieczorem Szkoła przeżyła wielką transformację i w sobotę mogliśmy ją doświadczyć w nowej odsłonie. Było kolorowo, radośnie, gwarno i wesoło, a nade wszystko świątecznie. Hol zamienił się gwarną kawiarnio-restaurację, była to przestrzeń do rozmów, spotkań i oczywiście kosztowania smakowitych potraw i słodkości, które przygotowaliście. 

W auli wybrzmiał piękny i poruszający koncert przygotowany przez nasze dzieci pod czułym okiem i opieką Darka Tabisza. W klasach i dzieci i dorośli mogli się twórczo wyżyć, tworząc kartki świąteczne, wielkie i mniejsze stroiki z roślin zimozielonych i suszek, wyciszeniu sprzyjało tworzenie miniaturowych gwiazdek-mandal do zawieszenia, choćby na choince. Słodki zapach wypełniał salę gdzie zdobiono pierniki. Na korytarzach były kolorowe stoiska z pięknymi ręcznymi dziełami, które przez jesienne tygodnie powstawały podczas popołudniowych warsztatów i w zaciszach domowych. Szybko rozeszły się dary lata i jesieni zamknięte w słoikach, choć nadal coś można z nich jeszcze znaleźć…

Niebawem podeślemy fotorelację z Kiermaszu Świątecznego. Odbył się on 8 grudnia – ale, jest też dobra wiadomość dla tych, którym nie udało się dotrzeć – nadal trwa!

Przy sekretariacie jest stoisko z rękodziełami rodziców i dzieci, nadal można znaleźć na nim różności w świątecznym charakterze: zapachowe babuszki, w klasie robione, bądź zdobione świeczki, ozdoby choinkowe

Na wszystkich stoiskach, łącznie z kawiarenką, zebraliśmy 6502,65 złotych! Cała zebrana kwota, poza tą z kawiarenki, która zasili fundusz wycieczkowy klasy V, zostanie wpłacona na lokatę. Jest ona przeznaczona na potrzeby dzieci w naszej nowej, docelowej, siedzibie szkoły.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego wydarzenia!  Rada Rodziców 

Skip to content