Menu Zamknij

Małgorzata asman

dyrektor szkoły

Małgorzata paliwoda


Jestem absolwentką  technologii żywności i żywienia człowieka oraz chemii. Próbuję uzmysłowić młodemu pokoleniu, że chemia jest wokół nas i odgrywa istotną rolę. Do każdej osoby podchodzę bardzo indywidualnie.  Z entuzjazmem i pomocą uczniów, dokładam wszelkich starań, by proces odkrywania wiedzy był aktywny i twórczy a przez to satysfakcjonujący.

Prywatnie bardzo dużo gotuję i  interesuję się zdrowym stylem życia. W wakacje jeżdżę z młodzieżą  na obozy i kolonie. Kocham aktywnie spędzać czas oraz pozytywnie wykorzystywać  każdą minutę swojego życia.

Weronika łyczek

 

Moja przygoda z pedagogiką zaczęła się od … zauroczenia postacią mojej babci.
Miałam szczęście spotkać na swojej drodze troskliwą kobietę, która ‚uczyła’ śpiewając, opowiadając niezwykłe historie, czy dziergając na drutach. Nasiąknęłam tym sposobem poznawania świata. Po prostu: czułą relacją.

Obecnie jestem wychowawcą w szkole waldorfskiej, miejscu, gdzie ceni się: relację z dzieckiem, troskę o jego rozwój, twórcze podejście do procesu uczenia. Wreszcie, gdzie podejmuje się wyzwanie, którym jest współwzrastanie z osobą ucznia. A bycie nauczycielem rozumiane jest, jako realizowanie pasji.

„..człowiek działa w świecie nie tylko przez to, co czyni, ale przede wszytkim przez to, czym jest.” (R. Steiner)

Ada Traczyk

Jestem absolwentką biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Moja specjalizacja to biologia zwierząt. Po studiach podjęłam pracę w Poznańskim Zoo, gdzie przez kilka lat byłam opiekunem słoni, później pracowałam jako edukator i przewodnik. Jednocześnie rozpoczęłam studia podyplomowe przygotowania pedagogicznego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Obecnie stawiam swoje pierwsze kroki w roli nauczyciela. Bliskie są mi nurty edukacji alternatywnej i wychowania demokratycznego.

Interesują mnie zagadnienia terapii i edukacji w asyście zwierząt (zwłaszcza dogoterapia) oraz wpływ przyrody na życie człowieka.

Wiele lat działania w ZHP rozbudziło moją pasję do szeroko rozumianej turystyki i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Poza pracą jestem instruktorem szkolenia psów, wielką fanką Davida Attenborough, lubię jazdę na rolkach i żeglarstwo.

tomasz Bieryłło

Historia i WOS – nauczyciel z kilkunastoletnim stażem. Oprócz nauczania stara się pomagać zwierzętom. W szczególności tym z długimi uszami.

Ma również zainteresowania 🙂

Krzysztof antoniuk

Wychowanie fizyczne.
Ukończył Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej- filia AWF Warszawa, kierunek wychowanie fizyczne, studia magisterskie. Pracę w Szkole łączy z pracą jako trener piłki nożnej w Akademii Piłkarskiej Reissa oraz jako trener personalny.
Oprócz zainteresowań sportowych, pasjonują go podróże, motoryzacja oraz psychologia.

Aleksandra Grygiel

nauczyciel w świetlicy, nauczyciel prac ręcznych

Praca z dziećmi to wspaniała wymiana energii. Każde dziecko jest ważne, do każdego podchodzę indywidualnie. Bycie nauczycielem w szkole waldorfskiej jest dla mnie odpowiedzialnością i wyzwaniem, ale też frajdą i pasją. Staram się dostrzegać mocne, jak i te słabsze strony uczniów, by ich wzmacniać i pracować nad doskonaleniem. W ramach świetlicy prowadzę m.in. zajęcia szycia na maszynie. Nie narzucam tematów, podążam za pomysłami dzieci, podpowiadam, wskazuję rozwiązania. Ogromną nagrodą jest dla mnie zadowolenie dziecka i jego chęć pracy.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej, a tekże Historii Sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Prowadziłam liczne warsztaty dla dzieci w różnym wieku, prowadziłam urodziny dla maluchów, pracowałam w klubie malucha. Uwielbam pracę z dziećmi, spotkania z ludźmi. Moją pasją jest szycie i ..kawa.

Marek Mikołajczak

Na oko Torunianin, ale że Mikołaj
– by nauki pobierać zataczał był koła.
Tu, nad Mieniem, nad Motławą,
i w kolejach z Warsem, Sawą.
Chcesz, by to wyśpiewał? Wołaj!

aLICJA Gołębiewska

nauczyciel języka polskiego

marta piątkowska – górna

wychowawca klasy III

Katarzyna piesak

eurytmia

grażyna stojecka

matematyka