Menu Zamknij

 
 

Małgorzata asman

dyrektor szkoły

 

Małgorzata paliwoda


Jestem absolwentką  technologii żywności i żywienia człowieka oraz chemii. Próbuję uzmysłowić młodemu pokoleniu, że chemia jest wokół nas i odgrywa istotną rolę. Do każdej osoby podchodzę bardzo indywidualnie.  Z entuzjazmem i pomocą uczniów, dokładam wszelkich starań, by proces odkrywania wiedzy był aktywny i twórczy a przez to satysfakcjonujący.

Prywatnie bardzo dużo gotuję i  interesuję się zdrowym stylem życia. W wakacje jeżdżę z młodzieżą  na obozy i kolonie. Kocham aktywnie spędzać czas oraz pozytywnie wykorzystywać  każdą minutę swojego życia.

 

Weronika łyczek

Moja przygoda z pedagogiką zaczęła się od ... zauroczenia postacią mojej babci.
Miałam szczęście spotkać na swojej drodze troskliwą kobietę, która 'uczyła' śpiewając, opowiadając niezwykłe historie, czy dziergając na drutach. Nasiąknęłam tym sposobem poznawania świata. Po prostu: czułą relacją.

Obecnie jestem wychowawcą w szkole waldorfskiej, miejscu, gdzie ceni się: relację z dzieckiem, troskę o jego rozwój, twórcze podejście do procesu uczenia. Wreszcie, gdzie podejmuje się wyzwanie, którym jest współwzrastanie z osobą ucznia. A bycie nauczycielem rozumiane jest, jako realizowanie pasji.

„..człowiek działa w świecie nie tylko przez to, co czyni, ale przede wszytkim przez to, czym jest.” (R. Steiner)

 

Ada Traczyk

Jestem absolwentką biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Moja specjalizacja to biologia zwierząt. Po studiach podjęłam pracę w Poznańskim Zoo, gdzie przez kilka lat byłam opiekunem słoni, później pracowałam jako edukator i przewodnik. Jednocześnie rozpoczęłam studia podyplomowe przygotowania pedagogicznego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Obecnie stawiam swoje pierwsze kroki w roli nauczyciela. Bliskie są mi nurty edukacji alternatywnej i wychowania demokratycznego.

Interesują mnie zagadnienia terapii i edukacji w asyście zwierząt (zwłaszcza dogoterapia) oraz wpływ przyrody na życie człowieka.

Wiele lat działania w ZHP rozbudziło moją pasję do szeroko rozumianej turystyki i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Poza pracą jestem instruktorem szkolenia psów, wielką fanką Davida Attenborough, lubię jazdę na rolkach i żeglarstwo.

 

 

Krzysztof antoniuk

Wychowanie fizyczne.
Ukończył Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej- filia AWF Warszawa, kierunek wychowanie fizyczne, studia magisterskie. Pracę w Szkole łączy z pracą jako trener piłki nożnej w Akademii Piłkarskiej Reissa oraz jako trener personalny.
Oprócz zainteresowań sportowych, pasjonują go podróże, motoryzacja oraz psychologia.

 

Aleksandra Grygiel

nauczyciel w świetlicy, nauczyciel prac ręcznych

Praca z dziećmi to wspaniała wymiana energii. Każde dziecko jest ważne, do każdego podchodzę indywidualnie. Bycie nauczycielem w szkole waldorfskiej jest dla mnie odpowiedzialnością i wyzwaniem, ale też frajdą i pasją. Staram się dostrzegać mocne, jak i te słabsze strony uczniów, by ich wzmacniać i pracować nad doskonaleniem. W ramach świetlicy prowadzę m.in. zajęcia szycia na maszynie. Nie narzucam tematów, podążam za pomysłami dzieci, podpowiadam, wskazuję rozwiązania. Ogromną nagrodą jest dla mnie zadowolenie dziecka i jego chęć pracy.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej, a tekże Historii Sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Prowadziłam liczne warsztaty dla dzieci w różnym wieku, prowadziłam urodziny dla maluchów, pracowałam w klubie malucha. Uwielbam pracę z dziećmi, spotkania z ludźmi. Moją pasją jest szycie i ..kawa.

 

Marek Mikołajczak

Na oko Torunianin, ale że Mikołaj
- by nauki pobierać zataczał był koła.
Tu, nad Mieniem, nad Motławą,
i w kolejach z Warsem, Sawą.
Chcesz, by to wyśpiewał? Wołaj!

 

aLICJA Gołębiewska

nauczyciel języka polskiego

 

marta piątkowska - górna

wychowawca klasy III

 

Katarzyna piesak

eurytmia

 

grażyna stojecka

matematyka