Menu Zamknij

Apanowicz Angelika: biologia, chemia, wychowawczyni klasy I LO

Nauczycielka chemii i biologii od dwudziestu lat związana ze szkołami waldorfskimi w Warszawie i w Poznaniu. Przez kilkanaście lat dyrektorka zespołu szkół waldorfskich w Warszawie. Wykładowca akademicki. Współtwórczyni wideolekcji z chemii i biologii w projekcie Pi-stacja. Entuzjastka nowych metod nauczania w przedmiotach ścisłych i przyrodniczych oraz kształtowania dobrych relacji w edukacji.

Asman-Kędzierska Małgorzata: dyrektorka

Specjalista od budowania zespołu, układania relacji i rozwiązywania trudnych sytuacji w szkole;  nauczycielka sportu, organizacji turystyki i aktywnych form spędzania czasu wolnego z wykształcenia,  prac ręcznych, społeczno użytecznych oraz rzemiosła z zamiłowania. Propagatorka kształcenia się przez całe życie – po studiach magisterskich na AWF w Poznaniu ukończyła podyplomowo: pedagogikę opiekuńczo wychowawczą, zarządzanie oświatą, zarządzanie firmą (WSB), pedagogikę alternatywną ze specjalizacją waldorfską (UAM), ostatnio pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną (Millenium).

Motto: Umiejętności, kompetencje, pasje, wiedza, wartości, sposoby radzenia sobie ze zmianami i trudnościami wyniesione ze szkoły, stają się naszym prawdziwym przyjacielem na całe życie, który zawsze jest tuż obok.

Biernacka Oliwia: praca indywidualna z uczniem z autyzmem

Chojnacki Maciej: wspomaganie ucznia z autyzmem, historia, WOS

Chudziński Tomasz: etyka

Cichoń Małgorzata: geografia

Deszczyńska Marta: doradztwo zawodowe

Dulska Katarzyna: wychowanie fizyczne

Gołębiewska Alicja: język polski, wychowawczyni klasy II LO

Ukończyła filologię polską (specjalność edytorska oraz pedagogiczna) na UAM, studiowała też podyplomowo oligofrenopedagogikę i logopedię (WSNHiD), pedagogikę alternatywną ze specjalizacją waldorfską (UAM) oraz pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną (Millenium). Nieustannie rozszerza swój warsztat metodyczny i doskonali metody pracy – z równą swobodą sięga po kompendia i słowniki, jak po kreskówki i strój pandy. Do perfekcji opanowała sztukę rzucania wymownych spojrzeń oraz dobierania tiszertów do tematów lekcji. Swego czasu trenowała boks tajski, ale przestawiła się na sporty ekstremalne – przez dwa lata dyżurowała w świetlicy szkolnej. Prywatnie prowadzi dom tymczasowy dla jednej z poznańskich fundacji prozwierzęcych, a w wolnych chwilach zajmuje się swoją kolekcją roślin owadożernych

Grygiel Aleksandra: prace ręczne

 

Kaczmarek Michał: wspomaganie ucznia z autyzmem, świetlica

Kegel Edward: EDB

Kopienka Olga: nauczycielka główna w klasie III, informatyka i edukacja informatyczna

Kordus Katarzyna: oddział przedszkolny

Łukasiewicz Ewelina: język hiszpański

Łyczek Weronika: nauczycielka główna w klasie IV, prace ręczne, malowanie

Matysiak Ada: religia

Mielcarek Monika: oddział przedszkolny

Młynarczyk Agnieszka: język niemiecki (klasy I-III), praca indywidualna z uczniem z autyzmem

Namysł Ewa: język angielski (nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne)

Nawrocka Martyna: historia, historia sztuki, WOS, WDŻ

Magister historii, doktor antropolog kultury, z przeszło 10-letnim doświadczeniem w nauczaniu w szkołach podstawowych, średnich i wyższych. Pasjonatka ekologii i  designu, interesuje się różnorodnością kulturową świata ludzi.

Ogórkiewicz Klaudia: nauczycielka główna w klasie II

Ostoja Barbara: język niemiecki (klasy IV-VIII oraz LO)

Ukończyłam studia licencjackie w Kolegium Języków Obcych na UAM-sekcja j. niemieckiego, oraz studia magisterskie na kierunku lingwistyka stosowana na UAM. Od 2006 roku jestem nauczycielką j. niemieckiego. 10 lat pracowałam w LO w Puszczykowie oraz na kursach językowych na wszystkich poziomach zaawansowania. Od roku 2012 jestem nauczycielem mianowanym i egzaminatorem OKE. Zostałam również dyplomowanym tutorem (indywidualnym opiekunem młodzieży) po dwuletnim kursie w Kolegium Tutorów we Wrocławiu. Zapoznałam się na kursach Edukatorium z wiedzą na temat neurodydaktyki, która bardzo pomaga mi w mojej pracy. Obecnie pracuję w Poznaniu, w Społecznej Szkole Waldorfskiej. Wierzę w indywidualne podejście do ucznia i sens edukacji. Bardzo lubię towarzyszyć uczniom w zdobywaniu wiedzy i kompetencji językowych. Cieszą mnie każde postępy moich uczniów, bo rozwijają się oni w różnym tempie. Doceniam ich wysiłek i pracę włożoną w naukę. Planując lekcje staram się, aby były one atrakcyjne oraz dające jak najwięcej możliwości do nauki. Wiem, że do motywacji znaczenie przyczynia się relacja z nauczycielem i atmosfera na lekcjach dlatego dbam również o tę stronę.

Pasternak Krzysztof: fizyka

Pawlik Dorota: nauczycielka główna w klasie V, język angielski (klasy IV-VIII oraz LO), wychowawczyni klasy VIII

Piesak Katarzyna: eurytmia, rysunek

Piątkowska-Górna Marta: opieka psychologiczno-pedagogiczna

Stojecka Grażyna: matematyka (klasy VI-VIII oraz LO), wychowawczyni klasy VII

Styperek Katarzyna: wychowanie fizyczne, świetlica

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Sport i Fizjoterapia. W szkole waldorfskiej uczę wychowania fizycznego oraz jestem nauczycielem świetlicowym. Po godzinach pracy w szkole pracuje jako trener koszykówki w młodzieżowym klubie Korona Zakrzewo. Jestem pozytywnie nastawiona do życia i zazwyczaj uśmiechnięta, czym staram się zarażać innych. Moje zainteresowania to szeroko pojęty sport, a co za tym idzie prozdrowotny styl życia i to właśnie staram się przekazać uczniom na swoich lekcjach. Staram się ich zainteresować i pokazać, jak wiele korzyści płynie z uprawiania sportu. Lekcje są różnorodne, dostosowane do sprawności i wieku uczniów, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W wolnych chwilach, staram się rozwijać swoją drugą pasję, jaką jest podróżowanie.

Tabisz Dariusz: nauczyciel główny w klasie I, muzyka

Dyrygent, kompozytor, autor tekstów, animator życia muzycznego, pedagog.

Jako dyrygent debiutował w Operze Bałtyckiej w Gdańsku spektaklem „Salome” Ryszarda Straussa. Z Teatrem tym związany w latach 2008-2012, gdzie m.in. przygotowywał światową premierę opery „Madame Curie” Elżbiety Sikory (Paryż, Sala UNESCO 2011), a w sezonach 2010/11 i 2011/12 pełnił funkcję kierownika muzycznego. Nominowany do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców Kultury (2011).

Stypendysta Rządu Flamandzkiego. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury prof. Jerzego Salwarowskiego, a także Królewskiego Konserwatorium w Brukseli w klasie dyrygentury prof. Silveera Van den Broecka oraz kontrapunktu i fugi Madame Kristin de Smedt (dyplom z wyróżnieniem oraz nagroda Patrimonium).

Asystował podczas licznych prób wielu dyrygentów, m.in.: José Maria Florêncio, Antonio Pappano, Valery’ego Gergieva, Philippe’a Herreweghe.

Współpracował ze znakomitymi artystami, solistami śpiewakami i instrumentalistami, wśród których są: Gustaw Holoubek, Jadwiga Kaliszewska, Bartosz Bryła, Anna Lubańska, Anna Mikołajczyk, Marcelina Beucher, Paweł Wunder, Mikołaj Zalasiński, Paweł Skałuba, Hubert Zapiór czy Tytus Wojnowicz.

Wśród prowadzonych przez niego zespołów wymienić można: Flamandzką Orkiestrę Radiową, Orkiestrę i Chór Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Orkiestrę i Chór Teatru Muzycznego w Poznaniu, Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej, Toruńską Orkiestrę Kameralną, Orkiestrę Accademia dell’Arccadia, Brussels Chamber Orchestra, Youth Chamber Orchestra YUÉ, czy założoną przez niego Młodzieżową Orkiestrę Kameralną Kamerata Nowego Wieku.

Podejmując nowe wyzwania muzyczne, koncentruje się na dziełach rzadko wykonywanych, nowo odkrytych, premierowych. Przykładem tego jest m.in. światowe prawykonanie „Sonatiny na orkiestrę” Henryka Warsa dedykowanej pamięci Maurice’a Ravela, zrealizowane pod jego batutą wraz z Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej. Wykonując repertuar należący do kanonu klasycznego poszukuje twórczych reinterpretacji, odwołujących się do źródeł tworzenia tak w nurcie improwizacji jak i kompozycji. Jako kierownik muzyczny premiery “Księżniczki czardasza” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w 2016 roku dokonał we współpracy z Jakubem Kraszewskim odważnych zmian w warstwie muzycznej dzieła. 

Jako pedagog pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami niepełnosprawnymi. Współpracując ze Szkołą Waldorfską w Poznaniu oraz Społeczną Szkołą Muzyczną im. E. Gordona, wykorzystuje i tworzy innowacyjne metody nauczania, inspirując uczniów do kreatywności i własnych poszukiwań. Realizuje także projekty młodzieżowe, zarówno w wymiarze lokalnym jak i międzynarodowym (m.in.: “Play against drugs!”, “Muzyka łączy ludzi. Poznań-Loheland”).

Jako dyrygent Chóru Castellum Cantans współpracuje z Kórnickim Ośrodkiem Kultury oraz Kórnickim Towarzystwem Śpiewaczym. To właśnie w Kórniku powstają jego autorskie projekty. Wśród nich na uwagę zasługują: “Magnificat” Johna Ruttera, który zabrzmiał w 2017 roku jednocząc młodzież, dzieci i dorosłych w ponad 200-osobowej wokalno-instrumentalnej obsadzie, “Deesis” nagrany w 2018 przez Telewizję Polską koncert-misterium, w którym we wspólnym śpiewie łączą się tradycje Wschodniego i Zachodniego chrześcijaństwa.

Wacińska Anna: nauczycielka główna w klasie VI

 

Żytkowiak-Braciak Weronika: opieka psychologiczno-pedagogiczna

SEKRETARIAT:

Tomawska Katarzyna

KSIĘGOWOŚĆ:

Olszewska Małgorzata

Skip to content